+905434906700

info@cagriteknoloji.net

Başarılı Bir Tasarım Nasıl Yapılır?

Müşterilerinizin, rakipleriniz yerine sizin markanızı tercih etmesi için en iyi neden başarılı bir tasarım uygulamasıdır. Markanız ve kurumsal kimliğiniz rakiplerinden farklı olmalı ki sunduğunuz ürün ve hizmetler, rekabet ortamında ön plana çıkabilsin.

Şirket Logonuz

Tasarımın kullanılacağı en öncelikli yer, şirket logonuzdur. Pek çok şirket bunun farkında olmasa da logo, kurumsal kimliğin bir parçasıdır ve markanın en önemli görsel öğelerinden biridir. Gerek şirketin gerek de markanın gelişimi açısından başarılı bir tasarım, müşteri kitlenizin aklında büyük bir yer ederek olumlu geri dönüşlerin yapılmasını sağlar.

Dünyada ünlü olmuş markaları düşünün. Apple, Starbucks ya da en basitinden Google gibi markaları düşünün. Aklınıza ilk gelen logoları oluyor değil mi? İşte sizin yapmanız gereken de bu. Markanızdan bahsedildiği anda müşterilerinizin zihninde logonuz canlanıyorsa, satışlarınızın da artacağından şüpheniz olmasın.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte hem tasarım hem de matbaa alanında büyük yenilikler ve gelişmeler yaşansa da hala oldukça sıkıcı, düz ve hiçbir özelliği olmayan kartvizitleri, broşürleri ve katalogları kullanan firmalar var. Bu tür ürünler kurumsal kimliğin bir parçasıdır ve markanızın değerini yansıtır. Markanıza ne kadar önem veriyorsanız reklam ve tanıtım araçlarınıza da o kadar önem vermelisiniz.

Web Tasarım

Tasarım öğesini kullanacağınız tek yer tabi ki kurumsal logonuz değil. Artık bilgi çağında yaşıyoruz ve evinde ya da ofisinde bilgisayar kullanmayan neredeyse kimse yok. İnternet üzerinden alışveriş yapmak ise bilgi çağının en gözde trendlerinden. Mağazaya gidip bir sürü seçenek içerisinde kaybolmayı göze almayan tüketiciler, online alışveriş yaparak zamandan ve enerjiden tasarruf ediyor.

İnternet üzerinden alışveriş yapan ya da marka bilgilerine ulaşan insanların sayısı bu kadar fazla iken sizin de yapmanız gereken şey, müşteri kitlenize başarılı bir internet sitesi tasarımı sunmaktır. Kullanıcıyı içine çeken ve yormayan bir tasarım, doğru reklam araçlarının kullanımı ile birleştiği zaman müşterinin zihninde “satın alma” dürtüsünü harekete geçirecektir. Kullanıcı dostu bir internet sitesi üzerinden gerek alışveriş hizmeti sunarak gerekse de kurumsal bilgilerinizi sunarak satışlarınızı ve satıştan elde edeceğiniz gelirleri artırabilirsiniz.